Почетна Тагови предупредување

Таг: предупредување

Телефоните со Android ќе добијат опција за рано предупредување на земјотреси

0
Се додека не се случи некој поголем потрес не ни размислуваме за опасноста која демне. Но, после некој таков настан најчесто користени се апликациите...

Facebook и Instagram ќе не предупредуваат да носиме заштитни маски

0
Facebook најави проширување на своите напори за обезбедување навремени и точни информации на своите корисници во време на пандемија на корона вирусот. Откако го...

Нов систем од камери ќе им помага на возачите да останат...

0
Додека возите автомобил секое губење на фокусот може да биде опасно. Сите пречки како користењето мобилен телефон, пушењето цигари, слушањето музика или јадењето се...

ВИДЕО: Се тестира нов уред кој возачите ќе ги предупредува на...

0
Во Германија почна да се тестира интересен уред кој интерактвно ќе ги предупредува возачите на дивеч на патот (но и на домашни животни, односно...

Ворен Бафет предупредува – на светот му се заканува мегакатастрофа

0
На светот му се заканува огромна катастрофа која зад себе ќе остави хаос и човечки жртви, а ќе го раздрма и финансискиот свет, предупреди...

Google Maps сака да ви помогне да се спасите од казните...

0
Google сака да воведе нова и многу корисна алатка во апликацијата Google Maps - систем за предупредување на камери за мерење на брзина. Оваа...

Лос Анџелес има апликација која предвидува земјотреси

0
Меѓу милионите апликации кои им се на располагање на корисниците на паметни телефони повремено се наоѓа по некоја која би можела да спаси животи....

Во Англија се тестираат паметни сообраќајни знаци кои детектираат кога користите...

0
Возачите кои ги користат мобилните телефони додека возат во иднина ќе бидат прекорени и засрамени од страна на нов систем за детекција. Во Англија,...

Бил Гејтс тврди дека биткоин е виновен за смртта на многу...

0
Пред неколку години Бил Гејтс имаше позитивен став за криптовалутите и во едно интервју истакна дека биткоин е возбудлив затоа што покажува дека може...

Instagram ќе ве предупреди кога некој ќе направи screenshot на вашите...

0
Како што беше најавено, Instagram почна да тестира нотификации кои ги известуваат корисниците во случај кога некој ќе направи screenshot на нивните споделени Instagram...