Почетна Тагови производство

Таг: производство

Автомобилските компании го стопираат производството поради немање кинески делови

0
Јапонски Nissan, корејски Hyundai и американско-италијанскиот Fiat-Chrysler најавија стопирање на производството на автомобили во одредени фабрики поради епидемијата на корона вирусот која ја блокираше...

Во септември 91,6 отсто од потрошената струја од домашно производство

0
Во септември годинава земјава вкупно потрошила 536.533 мегават часови електрична енергија, 35,476 милиони нормални кубни метри природен гас, 433.043 тони јаглен и 87.726 тони...

За 10 отсто е намалено светското производство на вино

0
Мразот и сушата, особено во трите главни земји производители на вино Италија, Шпанија и Франција, се причина за намалување на производството за 10 отсто...

Една четвртина од големите компании во ЕУ користат роботи

0
Големите компании кои имаат 250 или повеќе вработени многу повеќе користат роботи во вршењето на своите работи отколку што е случај со средните или...

Кошулите на „Албатрос“ со шанса за влез на рускиот пазар!

0
Во организација на Македонско-руската стопанска комора,  Н.Е. Сергеј Баздникин, амбасадор на Руската Федерација во Република Македонија, заедно со Владимир Хрисанфов,  трговски советник при Амбасадата...

Макпрогрес Виница е првата македонска компанија која ќе користи соларна енергија...

0
Македонска прехранбена компанија Макпрогрес Виница продолжува да биде пионер во поддршката на националната економија, иновативните технологии и општествената одговорност. Денес, Макпрогрес Виница официјално склучи...

Витаминка започна со производство на маслото Брилијант

0
Витаминка, по преземањето на штипски Брилијант го рестартира производството на познатиот бренд. За таа цел, во погоните во Штип повторно се ангажирани околу 70...

Ова е иднината на производство на фармерки според директорот нa Levi’s...

0
Американскиот производител на фармерки Levi's Strauss повеќе и повеќе го роботизира производството и планира до 2020 година во целост да ги замени работниците во финалната...