0 C
Skopje
среда, април 1, 2020
Почетна Тагови стартап

Таг: стартап

Швеѓаните можат да земат шест месеци отсуство од работа за да...

Жителите на Шведска сега можат да земат шест месеци отсуство од работа за да стартуваат сопствен бизнис, а ако не оди се според планот,...

„Иновативност“ во посета на двете најголеми израелски компании за сајбер технологии

  Верица Јорданова известува од Тел Авив, Израел Фото - Верица Јорданова Светот денес е толку конектиран што е речиси невозможно нечии податоци да бидат апсолутно безбедни!...

Бенјамин Нетанјаху: Бершива ќе биде новиот светски центар за сајбер технологии!

Најголемите светски технолошки компании ги лоцираат своите сектори за истражување и развој (R&D) во Израел. Земјата се профилира како врвен хаб за развој на...

Ski Tracker PRO, македонска апликација која помага да остварите подобри скијачки...

Ski Tracker PRO апликацијата ви овозможува да ги следите и анализирате вашите перформанси при скијање или бордање со помош на вашиот телефон. Ski Tracker PRO...

Македонско-британскиот стартап Cognism собра 3 милиони во нова рунда инвестиции

Cognism, платформата за забрзување на продажбата коja на организациите им дава поинтелигентен начин во барањето на квалификувани клиенти (prospecting), вчера објави дека затвориле  3...

Стартап компанија во Њујорк вработува само баби

Тригодишниот стартап Wooln, со седиште во Њујорк, вработува баби и само баби за рачно плетење на капите, шаловите, ќебињата и другите производи кои ги нуди...

Македонскиот стартап Свифт Дата меѓу седумте најдобри на финалето на Самитот...

Македонскиот стартап Свифт Дата кој работи во областа на обновливите извори на енергија успешно се пласираше меѓу 7те најдобри на финалето на Светскиот Натпревар за Вселенски Иновации...

Македонско – израелскиот стартап Exai овозможува изработка на веб страница за...

Македонско - израелскиот стартап Exai Website Builder на нашиот пазар е активен една година. Решенијата кои им ги нуди на своите клиенти им даваат...

South Central Ventures им помага на македонските стартапи кои сонуваат за...

Ако се осмелувате да сонувате и да бидете различни, ако ја следите вашата визија, но и одговаратe на барањата на пазарот, ако сте упорни,...

Со вредност од 75 милијарди долари, кинеската компанија Bytedance е највреден...

Bytedance, кинеска компанија која ја поседува апликацијата за кретки видеа Douyin (TikTok) и апликацијата за вести Jinri Toutiao, е проценета како највреден интернет стартап на светот. Оваа проценка...

НАЈПОПУЛАРНИ