23 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови стартап

Таг: стартап

Хрватскиот стартап Ascalia има решение за развој на паметни градови и...

Хрватскиот стартап Ascalia, на чие чело е извршниот директор и соосновач Марин Беко, развива хардверско и софтверско решение за поврзување на индустриската инфраструктура во...

Милан Димитриевски: X Фактор Акцелератор од Велес ќе ја развива стартап...

X Фактор Акцелератор од Велес е првиот и единствен бизнис акцелератор надвор од Скопје, кој е основан од инвеститори со големо практично искуство во...

Македонскиот стартап АРАИГ Глобал развива паметен елек со кој гејмерите ќе...

100 учесници од 28 земји и 3 континенти (доминантно од Швајцарија и Република Северна Македонија) ги унапредуваа бизнис моделите на 13 македонски стартапи. Иновативност во...

„Шпаркасе Банка“ ги додели првите кредити за стартапи

Шпаркасе Банка Македонија на денешната прес-конференција ги додели првите кредити за старт-ап компаниите што учествуваа во првиот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета...

Утре во Скопје afterwork со експерт: од стартап до експанзија

Tриесет совети како да прераснете од стартап во компанија која ќе доживее експанзија е темата на која Rishi Chowdhury ќе говори на настанот кафе...

Весна Иваноска: Во следните три години ќе инвестираме половина милион евра...

Повикот за стартап компании кои сакаат да аплицираат за Акцелераторската програма на Сеавус Акцелератор официјално ќе почне на 13 мај годинава. Кој може да...

South Central Ventures инвестираше во хрватскиот стартап AdScanner

Sоuth Central Ventures, со вкупен капитал од 40 милиони евра, го препозна потенцијалот на уникатната технологија на хрватскиот стартап AdScanner, кој прави биг дата...

Bellabeat е втора најголема инвестиција во хрватски стартап после Rimac Automobili

Хрватскиот стартап Bellabeat во јуни минатата година примил инвестиција од 12,5 милиони евра од AOL Ventures. Ова не е најголема инвестиција во хрватски стартап лани...

Македонскиот стартап МаМаОргана победи на StartUp Europe Awards!

МамаОргана е еден од петте стартапи кои вчера во Романија ги добија наградите за најдобри стартап компании сфокусирани на општествена одговорност. Основачката на оваа...

Три книги кои треба да ги прочитате пред да стартувате сопствен...

Стартувањето нов бизнис не е мал потфат и постојат бројни фактори кои треба да се земат предвид. За бизнисот да може да ги надмине...

НАЈПОПУЛАРНИ