Почетна Тагови успех

Таг: успех

Џек Ма советува што да правите во 20-тите, 30-тите, 40-тите години...

0
„Еднаш во животот обидете се да направите нешто. Работете напорно за нешто. Обидете се да промените нешто. Ништо лошо не може да се случи...

Поради страв од киднапирање старапите во Мексико не сакаат јавно да...

0
Во светот на стартапите има огромна конкуренција, а секој успех од типот на нова инвестиција, договорена соработка и добра продажба компаниите сакаат да го...

Едноставен трик со кој може да проверите дали вашето его му...

0
Некои луѓе, со оглед на поголемата одговорност, растат после предизвиците. Градат нови вештини, преземаат поголеми проекти и настојуваат да ги задоволат потребите на своите...

Четири работи кои сите би требало да ги направиме до 8...

0
Животот денес е многу брз и понекогаш не можеме да ги следиме своите соништа, особено ако имаме работа и деца. Затоа, ако своето време...

Шест правила за успешно преговарање на Иванка Трамп

0
Упсешната жена-претприемач и ќерка на американскиот претседател, Иванка Трамп имала многу прилики за ги усоврши своите вештини за преговарање. Како што вели самата, нејзиниот...

Три психолошки вештини кои ќе ви помогнат да размислувате како шампион

0
Замислете дека имате помалку од 24 часа до некој битен говор пред многу луѓе. Сте го вежбале говорот илјада пати во вашиот дом пред...

Жарко Костиќ: Клучoт за високата мотивација е во секојдневно поставување нови...

0
Мотивацијата е секогаш поврзана со иднината и постигнување на нешто.  Поврзана е со некоја цел. Мотивацијата исто така зависи и од продуктивноста. Колку е...

Еден од најбогатите луѓе во светот ја откри тајната на успехот...

0
Тој е еден од најуспешните луѓе во светот. Иако потекнува од скромно семејство и кариерата ја започнал како учител по англиски јазик, каде што...

На прв поглед луѓето ги заклучуваат овие осум работи за вас

0
За создавањето на првиот впечаток, за жал, не добиваме втора шанса. Сите се надеваме дека кога запознаваме некого нема да направиме некоја грешка со...

Шест сурови вистини за стартувањето сопствен бизнис кои ретко кој ги...

0
Питер Баскервил, сопственик на 30 различни компании од специјализирана трговија до фаст фуд и угостителство, откри неколку од најголемите митови за поседувањето мал бизнис,...