7.6 C
Skopje
сабота, февруари 22, 2020

Дневни Архиви: ноември 27, 2018

Гугл ги заострува условите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУ

Американскиот интернет гигант Гугл соопшти дека ги заострува условите за огласување во ЕУ во рамките на настојувањето да го спречи ширењето на дезинформации и...

Отворен новиот кик бокс клуб Работнички Адора во Скопје

Трикратниот светски и европски првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, кој има освоено 30 меѓународни пехари и медаљи и сите национални турнири во кик...

Паметна четка за заби сигнализира кои заби не се доволно чисти и колку долго...

Понекогаш изгледа како сите уреди денес да се паметни. Некои тој епитет го носат оправдано, а некои не баш. Но, ако некој паметен уред...

Три психолошки вештини кои ќе ви помогнат да размислувате како шампион

Замислете дека имате помалку од 24 часа до некој битен говор пред многу луѓе. Сте го вежбале говорот илјада пати во вашиот дом пред...

Предлог- законот за данок на личен доход влезе во Собрание! Не се послуша гласот...

Предлог-законот за данок на личен доход влезе во собраниска процедура пред истекот на рокот за забелешки на ЕНЕР (Единствен национален електронски регистар на прописи...

НАСА ја објави првата фотографија од Марс

Сондата InSight, на која експерти од НАСА работеа речиси десет години и на која се потрошени околу 850 милиони долари, вчера околу 21 часот...

Пет начини на кои социјалните мрежи влијаат врз нашето ментално здравје

Со оглед на бројот на болести поврзани со предолгото седење и бројот на луѓе кои ги убива секоја година, можеме да заклучиме дека седењето...

Зошто часовниците Rolex се толку скапи?

Rolex часовниците се едни од најбараните во светот. Минатата година часовникот Rolex Daytona, кој го носел актерот Пол Њуман, беше продаден на аукција за...

Пристигнува осмата генерација на Porsche 911

На 27 ноември осмата генерација на Porsche 911 ќе ја прослави својата светска премиера во Лос Анџелес, 55 години по дебито на оригиналниот 911...

Македонскиот стартап „Mама Орагана“ помеѓу најдобрите компании со импакт бизнис модел во Европа

Наталија Бугриева, сопственичката на компанијата „Мама Органа“, како единствен претставник од Македонија е избрана да учествува и да го презентира својот бизнис на годишната...

НАЈПОПУЛАРНИ