-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 12, 2018

Можеби мислите дека доцнењето е безопасно, но еве што кажува за вас

Доцнењето на некој состанок на слепо можеби е симпатично, доцнењето на некој настан може да се толерира, но постојаното доцнење на работа и на...

Токсичниот отпад во ОХИС ќе се чисти со странска поддршка

Министрите на вчерашната владина седница ја прифатиле информацијата за потпишување на Меморандумот за соработка помеѓу Владата на Република Македонија, Канцеларијата за услуги на проекти...

Лозовата ракија „Ж’та стрела“ на „Имако Вино“ од Штип е прогласена за шамион за...

Лозовата ракија „Ж’та стрела“ на „Имако Вино“ од Штип е прогласена за шамион за квалитет на четвртото меѓународно оценување на квалитет на јаки аклохолни...

Македонски Телеком ја има најдобра мрежа во Македонија во 2018 година

Македонски Телеком ја потврди својата позиција на оператор со најдобра мрежа во Македонија и во 2018 година. Резултатите се од независното тестирање на компанијата...

Apple повеќе не смее да продава iPhone во Кина

Apple повеќе во Кина не смее да продава iPhone 6 до X, одлучи кинескиот суд за интелектуална сопственост. Имено, американскиот производител на чипови Qualcomm...

Amazon продавниците без каси и касиери стигнуваат и во Европа

Како што се ближат божиќните празници, така се зголемуваат и гужвите во продавниците, особено за време на викендите, кога се искористува слободното време за...

Сите полудеа по дијамантскиот авион на Emirates

Интернетот полуде откако авиокомпанијата Emirates објави фотографија од авион целиот украсен со дијаманти и кристали. „Блинг 777“, варијација на името на „боинг 777“, е фотографиран ...

Се подготвува едно од највредните ИПО во историјата – дури 23,5 милијарди долари!

Јапонската технолошка компанија SoftBank е на прагот на убедливо најголемата иницијална понуда на акции во историјата на Земјата на зајдисонцето, но и една од...

Ирена Јакимовска: Уживајте во промената на општествените норми

„Ние сите заедно градиме компанија која ќе постои и после нас“ е мотото на Ирена Јакимовска, која е сопственичка и менаџерка на компанијата специјализирана...

Јапонија има најмоќeн пасош во светот!

Според индексот Henley Passport Index, кој ги рангира пасошите од светот според бројот на земји коишто можат да ги посетат луѓето без потреба од виза,...

НАЈПОПУЛАРНИ