6.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: јануари 3, 2019

Kaspersky Small Office Security, идеално решение за безбедност на мали компании

Kaspersky Small Office Security е решение кое е специјално дизајнирано за мали компании за заштита од малициозен софтвер со врвни технологии, кои обезбедуваат заштита...

Нов Зеланд повторно е најдобра земја за основање бизнис

Светската банка ја состави годишната листа со бирократски економии според кои Нов Зеланд повторно го освои првото место откако стана уште поевтина земја за...

Важно предупредување од НБРМ за лажни мејлови

Во изминатиов период, забележана е појава на испраќање електронски пораки до е-адреси на лица од Република Македонија со лажно претставување (англ. email spoofing), информираат...

Заев најави натамошен раст на минималната плата

"Сакам да најавам дополнително носење на одлука за минимална плата. Ќе расте затоа што видовме дека имаме добар ефект“, изјави изјави Зоран Заев, премиер на...

Tip of the Week – Желби за себеси

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Huawei го претстави новиот HUAWEI P smart 2019

Huawei го претстави новиот HUAWEI P smart 2019, кој нуди целодневна батерија, поголем екран и AI Dual камера Huawei го најави HUAWEI P smart 2019....

Сингапур и Париз се најскапи градови во светот

Сингапур веќе петта година по ред е најскап град во светот според последниот извештај на Economist Intelligence Unit, а Париз и Цирих се веднаш...

Новогодишни цели: Едноставни совети како подобро да живееме!

 Експертски совети што би требало да направиме за да живееме поздраво!  Сите имаме по некој план што да промениме во новата година за да живееме...

Apple го намалува производството на iPhone поради намалената побарувачка

Брокерската куќа City Research ја намали прогнозата за производството на iPhone за првиот квартал од 2019 година и речиси ги преполови своите очекувања врзани...

Конечно завршува изградбата на Коридорот 10

Според потпретседателката на владата на Србија и министерка за градежништво, Зорана Михајловиќ, работата на Коридорот 10 конечно ќе биде завршена оваа пролет. Таа вели...

НАЈПОПУЛАРНИ