25 C
Skopje
четврток, август 13, 2020

Дневни Архиви: март 3, 2019

Индија гради целосно нов град, финансиски центар по теркот на Хонгконг и Сингапур

Индија гради целосно нов град. Новиот град е дизајниран со цел да и помогне на Индија да се натпреварува со регионалните и интернационалните финансиски...

Huawei Mate X прогласен за телефон со најдобра конекција во светот

На Huawei му беше потребна само една недела за да ја освои првата награда со својот флексибилен телефон Mate X. На Светскиот мобилен конгрес...

Во овие земји најмногу возрасни немаат паметен телефон

На 3 април 1973 година работникот во Motorola, Мартин Бел го направи првиот телефонски повик во светoт преку мобилен телефон. Речиси 50 години подоцна...

Сабина Факиќ: Борбата со корупција во јавните набавки ќе зависи и од компаниите!

Компаниите и невладините организации активно учествува во изработката на новиот Закон за јавни набавки заедно со Министерството за финансии и Бирото за јавни набавки....

ВИДЕО: Повеќе не мора да трошите пари во салон – со овој принтер сами...

O'2Nails Mobile Printer го печати секој дезен на вашите нокти. Тоа може да биде некоја фотографија со лик, цветен дезен, геометриски фигури - се...

Навиките за спиење на миленијалците ја менуваат работната средина

Постојат доста мислења за тоа колку време спијат миленијалците, но најголем дел од нив се согласуваат дека спијат многу повеќе отколку порано. На пример,...

Kупувачите на станбен простор се се поинформирани за квалитетот на градбата

Препознавање на квалитетна градба, важност од сигурна инфраструктура која ќе ја користат многу генерации, како и регионално поврзување на градежните компании за реализација на...

НАЈПОПУЛАРНИ