3.2 C
Skopje
сабота, јануари 25, 2020

Дневни Архиви: март 6, 2019

Граѓаните ќе добиваат поврат до 30.000 денари од платен ДДВ?!

Поврат на 15 проценти од ДДВ на граѓаните ќе стартува од 1 јули, најави премиерот Зоран Заев и очекува дека на самиот старт граѓаните...

Копенхаген го доби првиот хотел во светот кој самиот се чисти

Денес можете да престојувате во high-tech хотел во речиси сите делови од светот и можете да гледате вести на паметното огледало во вашата соба...

Историски момент – НАСА го најави првиот женски атронаутски пар кој ќе патува во...

НАСА ја закажа првата исклучиво женска прошетка во вселената во историјата на човештвото. Астронаутките Ен Меклејн и Кристина Кох ќе ја предводат прошетката од...

Кина идната година ќе претстави нова генерација автономни возови

Кина сака во 2020 година да претстави нова генерација брзи „маглев“ возови, соопштија кинеските медиуми. Но, оние кои чекаат возови со рекордна брзина ќе...

Bugatti постави нов светски рекорд – нивниот „црн автомобил“ беше продаден за 16,7 милиони...

Најновиот автомобил на производителот на луксузни автомобили Bugatti, суперавтомобилот La Voiture Noire, официјално беше претставен вчера на саемот за автомобили во Женева, а она...

Стартуваше тримесечната програма на МАСИТ за преквалификација на кадар

Денеска стартува 12-неделната програма на МАСИТ со поддршка на РЕГ проектот на УСАИД, за преквалификација на 40 млади луѓе кои добија можност да се...

ФИТР и Македонска берза отвораат пристап до алтернативни можности за финансирање за македонските компании

Фондот за иновации и технолошки развој и „Македонска берза“ денеска потпишаа меморандум за соработка, чија цел меѓу другото е на македонските компании да им...

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

5G – невозможен сон за 4 милијарди корисници!

5G последниве години е многу жешка тема во целиот свет. Иако е возбудлива и заслужено привлекува внимание, вистината е дека нема да биде достапна...

Најнова листа на Forbes со најбогатите луѓе во светот – Безос повторно на врвот

Нема промена на листата со најбогати луѓе во светoт на магазинот Forbes - основачот на Amazon, Џеф Безос, и понатаму е најбогатиот чоек на...

НАЈПОПУЛАРНИ