-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

Дневни Архиви: август 29, 2019

Кои се новинарите од “Аксиос“ и зошто нивната уредничка политика толку многу го нервира...

Доналд Трамп вчерашниот ден го започна со твит преку кој се пресметува со „Аксиос“ и ги обвинува дека прават сè за да го посрамотат...

Германка прави накит од мајчино млеко

Кога зборуваме за облека која може да се јаде, веројатно никому досега не му успеало повеќе да ја шокира јавноста од Лејди Гага, која...

Кога ќе се изложат на директна светлина, овие патики Converse почнуваат да менуваат бои

Converse ја претстави својата најнова колекцијапатики. Овој пат патиките се активираат со УВ зраците од сонцето. Компанијата во сопственост на Nike соработуваше со компанијата...

Ова е првотo персоналнo преноснo кино со засилена реалност во светот

DreamGlass Air е првото персонално преносно кино во светот со екран со засилена реалност кој ви овозможува да гледате секакви содржини од вашиот смартфон/таблет (Android,iPhone,iPad),...

Индонезија го сели главниот град среде џунглата на островот Борнео

Џунглата на источниот дел на островот Борнео ќе биде претворена во нов главен град на Индонезија. Оваа одлука беше донесена поради загриженоста за загушеноста...

Huawei планира да го претстави новиот Mate 30 без Android

Иако уште не е официјално потврдено, според гласините Huawei планира на средината на септември да го претстави новиот Huawei Mate 30, меѓутоа, наводно без...

Индијците спијат најквалитетно од сите луѓе во светот

Луѓето во Индија спијат најквалитетно и најздраво во целиот свет. Две третини од Индијците велат дека спијат доволно во текот на ноќта, што е...

Македонија во Топ-20 вински дестинации во светот

Во последно време туристичките дестинации се рангираат и според винскиот туризам на земјата. Според најновото рангирање на британскиот сајт lastminute.com Македонија се наоѓа во...

„После часови“ – Саем за воннаставни активности и програми за деца и млади

„После Часови“, единствениот саем за воннаставни активности за деца и млади кај насќе се одржи на 14 и 15 септември, од 10-18 часот, на Школка,...

Претседателот Пендаровски во посета на Рудник САСА по повод 28. Август – Денот на...

Во рамки на годинешното одбележување на 28. Август – Денот на рударите, претседателот Стево Пендаровски, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и...

НАЈПОПУЛАРНИ