-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна 2019 август

Месечни Архиви: август 2019

Во центарот на Белград ќе биде отворен музеј на Новак Ѓоковиќ

Сите го знаеме дефинитивно најпопуларниот Балканец во светот, српскиот тенисер Новаќ Ѓоковиќ, кој докажа дека посветеноста и напорната работа се рецепт за успех без...

Со даночни олеснувања Полска се обидува да го спречи масовното иселување

Нов закон, кој стапува на сила во Полска од денеска, ќе го укине данокот на приходи за речиси два милиона млади полски работници. Иницијативата...

Samsung Galaxy Tab S6: Нов таблет кој ја надградува креативностa и продуктивностa

Galaxy Tab S6 го збогатува мобилното искуство со тоа што им овозможува на луѓето да ги изразат нивните идеи и да завршат повеќе работа Samsung...

Македонското електрично фиќо се најде во грчкото списание за автомобили “4Wheels"

Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на грчкото списание за автомобили „4 Wheels“ во августовското...

Македонското електрично фиќо се најде во грчкото списание за автомобили “4Wheels”

Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на грчкото списание за автомобили „4 Wheels“ во августовското...

Адреналинска понуда за туристите на спортскиот аеродром Стенковец

На спортскиот аеродром Стенковец во близина на Скопје беа промовирани резултатите од два потпроекти, поддржани од Проектот за локална и регионална конкурентност што е...

Ана Марија Атанасовска освои второ место на Светскиот шампионат во Мајкрософт Офис во Њујорк

Младата Ана Марија Атанасовска освои второ место на светскиот Microsoft Office Specialist натпревар кој оваа година се одржа во Њујорк, САД. Таа се натпреваруваше во категоријата Microsoft PowerPoint 2013. Oва е највисокото место што...

Ново пиво на македонскиот пазар – Zlaten Dab Classic

„Прилепска пиварница“ го промовираше најновото македонско пиво на пазарот – Zlaten Dab Classic, уникатно македонско пиво со 100 проценти јачменов слад. Лансирањето на новото пиво...

Жителите на општина Аеродром може да учествуваат во заедничка градина

Граѓанската организација „Зелената арка“ во август ќе почне со изведба на општествена (заедничка) градина на површина од околу 3.000 квадратни метри во паркот Лисиче,...

Европската инвестициска банка од 2021 година натаму нема да финансира проекти врзани за фосилни...

Со почетокот на 2021 година сите компании кои работат со фосилни горива нема да можат повеќе да сметаат на поддршката од Европската инвестициска банка....

НАЈПОПУЛАРНИ