26 C
Skopje
сабота, јули 4, 2020

Дневни Архиви: септември 2, 2019

ВИДЕО: Oвa паметно голф топче секогаш ја погодува дупката

Нисан направи автономно голф топче кое само се движи до дупката. За да ја промовира својата Pro Pilot технологија Нисан се сети на оригинален трик....

Huawei потврди дека на 19 септември ќе го претстави новиот модел Mate 30

Од Huawei потврдија дека нивниот нов модел на смартфон Mate 30 ќе биде претставен во Минхен, Германија, на 19 септември во рамките на настанот...

Кина во се е чекор напред од сите – плаќањето со мобилен телефон е...

Се повеќе корисници во светот полека ги заменуваат паричниците со мобилните телефони. Факт е дека денес се помалку луѓе носат кеш во себе, но...

НАСА откри дека Земјата денес е позелена отколку пред 20 години

НАСА има добри вести за нас. Од агенцијата тврдат дека денес планетата е позелена отколку што била пред 20 години, а главната заслуга за...

Климе Попоски: Осигурителниот пазар во последните 10 години со највисоки стапки на раст

Климе Попоски, претседателот на Агенцијата за супервизија на осигурувањето за МИА изјави дека осигурителниот пазар во земјава во последните 10 години бележи највисоки стапки,...

Пет општини ќе поставуваат енергетски-ефикасно улично осветлување

Дистрибутери на светилки, инсталатерски и фирми за одржување, како и која било друга компанија што има соодветна експертиза или допирна точка со јавното улично...

Објавени новите цени на горивата

За половина денар се зголемува малопродажната цена на бензините, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинства останува непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија...

Новиот Samsung Galaxy A30s помоќен и со понапредни клучни спецификации

  Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот модел на телефони Galaxy A30s со современ изглед и напредни иновации. Покрај сестраната камера, Infinity Display и...

Се отвори првиот центар на стартап заедницата во Скопје – MKstartups Space

Македонската стартап заедница доби свој центар MKstartups Space наменет за настани, вмрежување и едукација на иновативните претприемачи. Центарот се наоѓа во Скопје на локација...

Лов на корисници на Office 365

Почнувајќи од минатото лето непознати сајбер криминалци испрачаат имејлови до корисници на Office 365 со надеж дека ќе им ги украдат личните податоци. Според...

НАЈПОПУЛАРНИ