4.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: септември 7, 2019

Долго очекуваниот Самсунг телефон со свитлив екран пристигнува и на европскиот пазар

Од Samsung се надеваат дека ќе имаат повече среќа со вториот обид за продажба на својот телефон со екран кој се свиткува Galaxy Fold....

Македонската иновативна платформа за маркетинг Qpick веќе ги освои Литванија и Естонија, следен пазар...

„Претворете ја дигиталната публика во реални посетители на вашите продавници“. Ова е пораката која творците на македонското софтверско решение Qpick ја испраќаат до секој...

Идната година во Париз ќе се отвори најголемата фарма на кров во светот

Идната година во Париз ќе се отвори најголемата урбана фарма на кров во светот. Ќе има површина од околу две фудбалски игралишта и секојдневно...

Amazon тестира сосема нов начин на плаќање со вашите дланки

Медиумите пренесуваат дека Amazon ги користи своите вработени во Њујорк за да тестира сосема нов начин на плаќање, кој нема врска со кешот, картичките...

Facebook денес во САД ја лансираше својата нова апликација за пронаоѓање сродна душа

Технолошкиот гигант Facebook во САД денес ја лансирапе својата нова апликација која има за задача да ги поврзува луѓето со нивните сродни души и...

Најуспешниот претприемач од Албанија доаѓа на Балканскиот претприемачки самит во Скопје

Следниот петок (13 септември) во Скопје ќе се одржи Балканскиот претприемачки самит. На него како еден од панелистите е најавен Васил Наци, еден од...

Мексикански професор најде решение за препишувањето на испити

Професорот од Мексико, Луис Хуарез Тексис ги натерал своите ученици испитот да го полагаат со картонски кутии на главите за да не препишуваат едни...

НАЈПОПУЛАРНИ