14.8 C
Skopje
сабота, септември 25, 2021

Д-р Петар Бачевски кој ги креираше Pro Angy производите тврди: Прополисот...

За ова интервју на Иновативност, патот не однесе во ординацијата на познатиот дерматолог д-р Петар Бачевски, кој во важи за еден од...

Македонски патент: Изумот на иноваторот Зоран Крстевски од вода и воздух...

Иноваторот Зоран Крстевски има пронајдок што користи вода и воздух за производство на чиста еколошка енергија. Тој својот изум го патентирал во 2016 година...

Маја Таневска од Милано: Нашата несовесност убива секојдневно!

Будење на нацијата во време на Корона : Случај Италија Последниве недели се зборува само за едно - за...

Давид, Мартин и Благојче креираа паметна инвалидска количка која се движи...

Оваа интелигентна количка ќе овозможи безбедно и самостојно движење на лицето кое ја користи, преку примање на наредба: движење на окото...

Со македонската уникатна апликација Kiimo секој ќе може да доставува пратки...

Достава на пратки додека се движите, шетате или работите во урбана средина, која може да донесе дополнителна заработка и да го реши...

Тони Гламчевски од Франција: Мојот живот со КОВИД-19!

Тони Гламчевски е познат македонски новинар кој скоро 30 години живее и работи во Нанси, Франција. По професија е лингвист-завршил...

Eлена и Ѓоко Наумовски: „Армада“ постави нов стандард во бродскиот превоз...

Армада ова не е обичен брод. Ова е приказна за една ќерка на капетан на брод и нејзиниот сопруг кој е исклучителен...

Марјан Бакревски ja oтвори првата микро пиварница во Битола

Кога од еден талентиран музичар со диплома од Музичкиот колеџ во Бостон ќе откриете дека е човек кој верува во хмељ и...

Најиновативните телевизори и мобилни во светот ќе бидат достапни и кај...

Интервју со Мирјана Мајнова, директор на Горење ДООЕЛ Скопје Горење стана дел од семејството на Hisense, водечката светска компанија...

Oва се македонските гејмери кои ја направија играта Tie Dye со...

Furious Avocado е студио за развој на видео игри од Македонија, основано од ветерани во создавање на игри кои ја направија Tie...

НАЈПОПУЛАРНИ