8.8 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Македонскиот Центар за Биоинформатика лекува тешки болести без примена на...

Татјана Илиевска и Кристијан Давидовски од Centarot za bioinformatika во Скопје во разговор за Иновативност ни раскажаа како функционира регенеративнатa медицина која се практикува...

Мимоза Велјановска од Шенжен, Кина: Без паника следете ги препораките за...

"Life in the time of Corona" е Инстаграм профил на Битолчанката Мимоза Велјановска која со своето семејство неколку години живее во...

Маре и Никола, пензионери од Скопје ја менаџираат најубавата еко-вила во...

Долно Дупени, место на најубавите зајдисонца и живот на најјужната, затворена македонска граница низ призмата на еден пензионерски пар кој големиот велеград...

Пеце Клечкароски во село Драслајца прави совршени чоколади од висококвалитетно какао...

Во потрага во првото „bean to bar“ рачно изработено чоколадо во Македонија, патот ме донесе во струшкиот регион, во с.Драслајца на гости...

Бојан и Филип ги прават најиновативните бургери во Македонија!

Пишува - Љубица Ангелкова Бургерите се сметаат за омилена храна во светот. Само рестораните во САД во просек продаваат...

Штипјанката Светлана Кордумова доби инвестиција од еден милион евра за cвојот...

Купувањето онлајн зема се поголем дел од светскиот пазар, особено по пандемијата на Ковид 19. Купувачите се почесто пазаруваат во удобноста на...

Центарот за биоинформатика против Корона! Креираше третман за превенција и намалување...

Глобалната пандемија настаната од Ковид-19 вирусот буквално го промени светот. Сите сили и напори на бројни лекари, медицински лица и научници се...

Инвестицијата во фотоволтаичен систем за домаќинство е од 5.000 до 8.000...

Олеснувањето на административните процедури и зголемувањето на инсталираната моќност од четири на шест киловати, за инвестиции во фотоволтаични системи е една од...

Во срцето на Охрид браќата Ерхан и Ерол Су ја негуваат...

Браќата Ерхан и Ерол Су се познати охридски бизнисмени кои се сопственици на хотелот „Су“, лоциран во центарот на градот, покрај шеталиштето, но и...

АнаМарија и Бојан ќе ја отворат првата градинка во природа во...

АнаМарија Павлова и Бојан Андонов се млади авантуристи и ентузијасти од Штип имаат уникатна идеја, да отворат градинка на отворено каде децата...

НАЈПОПУЛАРНИ