Фондот за иновации ќе ја поттикнува креативноста кај учениците со изработка...

0
Новото поле на делување  на Фондот за иновации и технолошки развој  (ФИТР) за примена на иновации во јавниот сектор продолжува со два повика во...

Еуролинк осигурување традиционално додели стипендии за студенти на Правниот факултет во...

0
Четвртта  година по ред Еуролинк осигурување доделува стипендии за студенти на Правниот факултет,, Јустинијан Први’’, во Скопје Еуролинк осигурување додели 20 стипендии на перспективни студенти...

BLACK WEEK  во „Божиновски часовници и накит“ – 20% попуст на...

0
BLACK WEEK  во „Божиновски часовници и накит“ - 20% попуст на целиот асортиман започнувајќи од понеделник (20.11)! Зошто само еден ден, кога може да биде...

Е – трговијата во фокусот на овогодинешната AllWeb конференција

0
Креативност, продуктивност, маркетинг стратегии и таргетирано рекламирање беа само дел од палетата на теми кои беа опфатени на конференцијата на осото издание на AllWeb,...

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

0
Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по скриено богатство во Македонија – новиот и неодолив iPhoneX.  Сите корисници на Македонски Телеком...

Бербата 2017 оценета со одличен квалитет на Фестивалот на младо вино...

0
Осма година по ред голем број љубители и почитувачи на виното присуствуваа на првото отворање на бочвите со вино од годинешната берба во рамки...

Со македонската органска козметика за мажи SVbeardcare до негувана и здрава...

0
Приказната за SVbeardcare започнала со домашно експериментирање за лична потреба, а денес, скоро две години подоцна, веќе зборуваме за уникатен бренд кој е успешно...

Триглав Осигурување Скопје – со стабилно и доверливо работење до добри...

0
    Групацијата Триглав, овогодинешниот деветмесечен период го заврши со добивка пред оданочување во висина од 64,5 милиони евра. Доколку се земат во вид предвидените прилики...

СТЕМ Академија e прво Microsoft училиште во Македонија

0
Успешна интеграција на настава и учење со помош на технологија СТЕМ Академија стана дел од реномираните училишта во светот кои ги имаат имплементирано Microsoft образовни...

Македонија ќе добие Академија за сајбер безбедност

0
Годинава во Македонија се регистрирани 328 сајбер напади! Министерството за одбрана и Владата најавија отворање на Академија за сајбер безбедност. Академијата ќе биде дел од...