Почетна Тагови бротчиња

Таг: бротчиња

Во Амстердам сега има еколошки бродови со кои наместо риби, туристите...

0
Според некои најнови студии, има околу 1,8 трилиони парчиња пластика во океаните. Тоа значи околу 80.000 тони отпад во водите на Земјата. Една организација...