14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови граѓани

Таг: граѓани

Манова: Дигиталниот идентитет овозможува без физичко присуство да се завршат важни...

Деновиве „Мастеркард“ и Владата потпишаа Меморандум за разбирање со што Македонија станува една од првите земји во светот, каде целото население добива...

УЈП: Средствата од второто тримесечје од МојДДВ ќе легнат на сметките...

Граѓаните кои скенирале фискални сметки во периодот октомври – декември 2019 година ќе ги добијат своите средства од повратот на ДДВ во...

Граѓаните ќе добиваат поврат до 30.000 денари од платен ДДВ?!

Поврат на 15 проценти од ДДВ на граѓаните ќе стартува од 1 јули, најави премиерот Зоран Заев и очекува дека на самиот старт граѓаните...

Заев: Поврат на ДДВ за граѓани од 2020 година!

Повратот на ДДВ за граѓани ќе профункционира во целост дури од 2020-та година, најави премиерот Зоран Заев. Се уште нема законска основа истото да...

Отворен ден во Млекара Битола по повод Светскиот ден на млекото

Битолска млекара организираше „отворен ден“ за своите лојални потрошувачи и за сите заинтересирани граѓани со цел одбележување на Светскиот ден на квалитетот, кој оваа...

Хрватска стартува огромен проект за целосна дигитализација на државата!

Мобилна апликација е-Граѓани, нова електронска лична карта која ќе биде бесконтактна , можност за ополномоштување по електронски пат, државен логин кој ќе можат да...

 Идеите на граѓаните преку СкопјеЛаб стануваат иновации за подобар урбан живот

Скопјани треба да се охрабрат и своите предлози за подобрување на животот во градот да ги испраќаат до Центарот за иновации, апелира Софија Богева,...

Пакомак ги повикува граѓаните да се вклучат во подигање на свесноста...

„Не го обвинувај огледалото дека ти е грдо лицето“ - Гогољ Глетката на локалните паркови, игралишта или училишни дворови во последно време не зборува за...

НАЈПОПУЛАРНИ