Почетна Тагови маглев

Таг: маглев

Кина идната година ќе претстави нова генерација автономни возови

0
Кина сака во 2020 година да претстави нова генерација брзи „маглев“ возови, соопштија кинеските медиуми. Но, оние кои чекаат возови со рекордна брзина ќе...