Почетна Тагови Мериленд

Таг: Мериленд

Илон Маск почнува со копање на првиот комерцијален тунел за Hyperloop

0
Илон Маск со големи чекори напред оди кон остварувањето на својата најнова идеја - преместување на дел од меѓуградската превозна мрежа во подземни тунели....