Почетна Тагови муви

Таг: муви

Ригите на зебрите ги одбиваат мувите

0
Ригите на зебрите се зашеметувачки, а изгледа дека тоа посебно важи за мувите. До тој заклучок дошле научници од Универзитеот Бристол во Калифорнија, кои...