Почетна Тагови невидлива куќа

Таг: невидлива куќа

Куќа прекриена со огледала станува невидлива и се претопува со околината

0
Invisible House е дом прекриен со огледала, дизајниран да личи на облакодер од Њујорк кој е превртен на страна. Куќата е прекриена со рефлективни...