Почетна Тагови негувател

Таг: негувател

Кинези направија робот кој ќе им биде другар на осамените деца

0
Робот со големина на дете кој зборува кинески и англиски јазик, подучува математика, раскажува шеги и предложува игри неодамна беше претставен во Шангај, а...

Српски студенти и професори направија робот кој ќе негува стари лица...

0
Студенти и професори, соработници на Центарот за роботика на Електронскиот факултет во Ниш, завршија со иработката на робот кој наскоро ќе се користи во...