Почетна Тагови носорог

Таг: носорог

ВИДЕО: Се роди првиот носорог во светот зачнат со вештачко оплодување

0
Зоолошката градина во Мајами има голема причина за славење: им се роди бебе носорог. Но, тоа не е обично бебе носорог, туку првиот носорог...