Почетна Тагови поплави

Таг: поплави

До 2100 година 287 милиони луѓе во светот ќе бидат погодени...

0
Истражување објавено во весникот Scientific Reports откри дека повеќе од 4% од популацијата во светот може да биде изложена на сериозни поплави до крајот...

Температури над 30 степени, пожари и разорни поплави во Сибир

0
Регионот кој се простира со милиони квадратни километри источно од Урал до Тихиот Океан годинава е посебно погоден од екстремни временски услови, кои научниците...

ВИДЕО: Овие пет градови ја покажуваат моќта на пошумувањето!

0
Јужнокорејската престолнина, Сеул, неодамна засади повеќе од 2.000 мали шумички и градини. Атина, главниот град на соседна Грција, пак, сака да засади повеќе дрвја...

Подземна катна гаража се крева при силни дождови за да спречи...

0
Архитекти од Данска смислија модел на гаража која може да се справи со силните бури. Гаражата автоматски се крева и се спушта додека водата...