-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови Фонд за иновации

Таг: Фонд за иновации

Продолжен рокот за аплицирање на јавниот повик #ОброкЗаСите

Фондот за иновации објави дека рокот за пријавување на јавниот повик за финансирање на проекти за социјално претприемништво „Предизвик за иновативно решение за обезбедување...

Фондот за иновации финансиски ќе ги поддржува и социјалните иновации

Поттикнување и финансиска поддршка на социјални иновации е новата програма во функционирањето на Фондот за иновации и технолошки развој и на Владата и институциите. Ова...

Министерството за труд и социјална политика и Фондот за иновации презентираа...

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски се обратија на настанот „Можности...

Финансиски олеснувачи ќе им помагаат на фирмите да добијат пари од...

Финансиски олеснувачи ќе им помагаат на компаниите да подготват квалитетен проект со кој ќе може да конкурираат за добивање неповратни средства со повикот што...

Пристигнати 98 проектни апликации за „Предизвик за млади истражувачи“ на Фондот...

Пристигнати 98 проекти апликации во рамки на јавниот повик за финансирање на истражувачки проекти од областа на природните и техничките науки во основните и...

Утре ќе се одбележи Startup Europe Week 2018 со настан во...

Startup Europe Week 2018 – Европската недела на стартапи 2018 – ќе се одбележи во Скопје на 9 мартво „Јавна Соба“ преку настан во организација на Фондот за...

Ротирачкиот соларен колектор на „Еко солар“ од Штип и грее и...

„Еко Солар“ е една од петте иновативни компании, кои Фондот за иновации и технолошки развој ги одбра на јавниот повик ,,О2 Предизвик’’, да ги...

Фондот за иновации ќе ја одбележи Startup Europe Week 2018 на...

Startup Europe Week 2018 – Европската недела на стартапи 2018 – ќе се одбележи во Скопје на 9 март во „Јавна Соба“ преку настан...

Од 26 февруари почнува четврттиот Code App Level Up семинар за...

EESTEC LC Skopje и Факултетот за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - Скопје со гордост Ви го најавуваат четврттото издание на интернационалната работилница “Code App,...

Македонија и Косово ќе развиваат соработка во секторот на иновации

Министерот за иновации и претприемништво на Косово, Бесим Беќај, ја предводеше делегацијата која одржа билатерална средба со Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации...

НАЈПОПУЛАРНИ