-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови Фонд за иновации

Таг: Фонд за иновации

Започна првата фаза од реализацијата на Научно-технолошки парк“ во Македонија

Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со Министерството за информатичко општество и администрација започнаа со првата фаза за реализација на проектот за основање „Научно-технолошки...

Владата и Фондот за иновации денес доделија договори за финансирање на...

Денес во просториите на Владата на Република Македонија се одржа свечено доделување на договорите за финансирање на дваесет македонски компании кои претходно беа избрани...

Овие пет компании ќе добијат средства од Фондот за иновации за...

Официјално се избрани пет иновативни компании кои аплицирале со свои технолошки решенија за намалување на загадувањето на воздухот во урбаните средини во Македонија на...

Фондот за иновации ќе поддржи решенија за мониторинг и намалување на...

Иновативни идеи и решенија за мониторинг, намалување на загадувањето, како и за сузбивање на изворите, содржат денеска презентираните најдобри 10 предлог проекти од повикот...

Во среда ќе се презентираат решенијата за намалување на загадувањето во...

Во среда, на 24 јанураи во ,,Јавна соба’’ во Скопје, со почеток во 11.00 часот ќе се одржи јавната презентација (пичинг) на десетте компании кои аплицираа и ја...

Јован Деспотовски: Сериозно се зголемуваат средствата на Фондот за иновации. На...

Фондот за иновации и технолошки развој ја стартува 2018 година со најава за повеќе новини во своето работење и нови можности за компаниите кои...

Инфо сесија за „Предизвик за млади истражувачи“ во Прилеп

„Предизвик за млади истражувачи“ беше претставен пред професорите и наставниците од средните и основните училишта од пелагонискиот регион, општините Могила, Крушево, Новаци, Битола, Кривогаштани, Демир...

Фондот за иновации ја продолжи постапката за селекција на проекти од...

Фондот за иновации и технолошки развој го објавува продолжувањето на постапката за разгледување и селекција на предселектираните предлог проекти на четвртиот  јавен повик за...

Учениците од Источниот регион ќе се вклучуваат во иновативни проекти преку...

Новиот јавен повик на Фондот за иновации и технолошки развој, што се работи во соработка со Министерството за образование – „Предизвик за млади истражувачи“,...

Фондот за иновации доби 30 апликации за „О2 предизвикoт“ за намалување...

Пристигнати 30 проектни предлози во рамки на јавниот повик за финансирање на проекти за намалување на загадувањето на воздухот „О2 предизвик“ на Фондот за...

НАЈПОПУЛАРНИ