Почетна Тагови Јужна Австралија

Таг: Јужна Австралија

Илон Маск ќе ја догради најголемата батерија во светот да биде...

0
Најголемата батерија во светот наскоро ќе стане уште поголема. Hornsdale Power Reserve во Јужна Австралија, која ја направи Илон Маск и неговата компанија Тesla,...

Британски милијардер ќе ја гради најголемата батерија во светот – ќе...

0
Британскиот милијардер Санјев Гупта во Јужна Австралија ќе ја гради најголемата батерија во светот. Батеријата е најавено да биде поголема од батеријата на Илон...

Tesla ќе претвори 50.000 домови во Австралија во генератори на соларна...

0
Педесет илјади домови во Јужна Австралија наскоро ќе добијат соларни панели и батерии на Tesla како дел од планот на компанијата да се трансформираат...