Почетна Тагови 1 милион евра

Таг: 1 милион евра

Грета Тунберг доби награда од 1 милион евра и сите ги...

0
Шведската тинејџерка и активистка за климатските промени Грета Тунберг ја одби шансата да стане милионер и реши да донира 1 милион евра за...

Новак Ѓоковиќ донира 1 милион евра за респиратори и медицинска опрема

0
Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, соопшти дека преку фондацијата „Новаќ Ѓоковиќ“ ќе донира респиратори и медицинска опрема во вредност од 1 милион евра. „Респираторите...