Почетна Тагови 12 години

Таг: 12 години

Фармацевтскиот гигант Pfizer најави тестирање на вакцината против корона вирусот...

0
Производителот на лекови Pfizer планира да започне со тестирање на својата експериментална вакцина против корона вирусот на деца помали од 12 години, а родителите...