Почетна Тагови 9 години

Таг: 9 години

Биткоин слави 9-ти роденден

0
Пред точно девет години, на 3. јануари 2009 година, беше „ископан“ првиот блок во биткоин блокчеинот. Овој блок е наречен блокот на генезата, содржи...