14 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Дневни Архиви: октомври 22, 2017

Болниците во Швајцарија добиваат медицински дронови

Болниците во Швајцарија од наредниот месец ќе бидат опремени со медицински дронови кои ќе ја сочинуваат револуционерната автономна мрежа за достава Болниците преку договор со...

Тој не се бричи, тушира ниту користи јавен превоз, но неговиот стартап вреди 2...

Секое утро, Џејсон Венк се буди во 5 часот наутро во својата куќа во Калифорнија и прво нешто што зема во раце е чоколадо,...

Три прашања кои треба да си ги поставите пред да изберете бизнис партнер

Без оглед на тоа каков бизнис стартувате, наоѓањето соосновач или партнер не е мал чекор. Следниот пат кога ќе сакате да испробате некоја идеја,...

Стокхолм ќе изнајмува 5.000 електрични велосипеди за само 33 долари годишно

Програмата за споделување велосипеди во Стокхолм, која моментално вклучува 1.200 велосипеди, идната година ќе биде надградена со флота од 5.000 електрични велосипеди поради растот...

Во Русија се изнајмуваат приватни авиони на неколку часа само за правење фотографии за...

Повеќето ѕвезди на Instagram имаат барем по една гламурозна фотографија во приватен авион. Сега секој на Instagram може да одглуми луксузен живот и возење...

Apple во ноември ќе има само 3 милиони телефони iPhone X за продажба

Apple ќе достави околу 2-3 милиони телефони iPhone X пред да почне да се продава. Доколку е вистина, тоа значи дека нема да има...

5G доаѓа во 2020 година! А што всушност е 5G?

„Иновативност“ кој минатата недела имаше ексклузивна можност да присуствува на промоција на 5G мрежата на Дојче Телеком, Ви пренесува што всушност е 5G и...
video

Покрај Велика Британија е поставена првата корпа која го вшмукува ѓубрето од океан

Во Велика Британија поставија пловечка корпа за ѓубре која го вшмукува отпадот од водите. Корпата се вика Seabin и дневно може да собере до...

НАЈПОПУЛАРНИ