-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: септември 20, 2018

Во понеделник во Скопје работилница за зголемување на иновацискиот капацитет на компаниите!

Во рамки на ЕУ проектот ИноПлатформа, Центарот за управување со знаење организира информативен ден наменет за менаџерите на малите и средни претпријатија одговорни за...

Tip of the Week – Рекламен материјал

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Кипар и Египет градат прв подводен гасовод

Кипар и Египет потпишаа договор за изградба на првиот гасовод и транспорт на природен гас од Кипар по дното на Средоземно Море до Египет –...

Низ Скопје  помина конвој на електрични возила

 Новите технологи во мобилноста веќе се присутни во нашата држава, но треба да најдеме сили да станат подостапни за граѓаните преку директни субвенции од...

Светска банка: Рекордно ниска стапка на сиромаштија во светот

Стапката на сиромаштија во светот падна на рекордно ниско ниво, соопшти Светска банка. Десет проценти од луѓето во светот живееле со помалку од 1,9...

Новиот дом на Вип – повеќе од само обичен деловен простор

Новите деловни простории во строгиот центар на Скопје се дизајнирани да обезбедат највисока агилност во  работењето и  најдобар работен ден за сите вработени Телекомуникацискката компанија...

Запознајте го SEAT Tarraco – новиот член на SEAT семејството  

SEAT Tarraco е третиот, но и најголем SUV на познатиот шпански производител кој што се придружува на фамилијата која што ја сочинуваат Arona и...

Новиот Galaxy A7 пристигнува со камера со 3 објективи

Новиот Галакси А7 (Galaxy A7) е најновиот уред на компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics co., Ltd.), со моќна задна тројна камера и елегантен дизајн....

Објавен конкурсот за учениците по повод Светскиот ден на штедењето и Светскиот ден на...

Народната банка на Република Македонија (НБРМ), Министерството за финансии и Агенцијата за супервизија за осигурување (АСО) го објавија конкурсот за ученици од основното и...

НАСА планира да ја користи Месечевата прашина за да прави структури на Марс

Американската вселенска агенција НАСА се фокусира на испраќање луѓе на Месечината, но не за да остават отпечатоци или да закачат знаме, туку да останат...

НАЈПОПУЛАРНИ