Забраната за возила до Водно стапува на сила викендов, а автобускиот...

0
Од викендов стапува на сила забраната за движење моторни возила на патот до Средно Водно. Забраната ќе важи во еден правец, од клучката за...

ТВ водителката Марија Георгиевска со признание – медиумски промотор на општествената...

0
  Министерството за економија и Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата доделија признание на Марија Георгиевска, уредник и водител на економската емисија ПРОФИТ,на Наша...

“О2 предизвик” презентиран во Битола, наградата е 100 000 евра

0
Во организација на Фондот за иновации и технолошки развој, а во соработка со Општина Битола и Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, денес...

ЕЛЕМ ќе го користи сензорот за соларна енергија на македонските студенти...

0
Електрани на Македонија прва ќе го примени пронајдокот на младите студенти кои беа наградени на глобалниот натпревар на американската вселенска агенција НАСА Генералниот директор и...

Драстичен пад на цените за мобилна телефонија со Бугарија

0
Со утрешното потпишување на Меморандумот за разбирање, Регулаторните тела ќе ја започнат процедурата за пад на цените на разговорите кога Mакедонците патуваат во Бугарија...

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

0
Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство...

КПМГ во Македонија прослави 20 години постоење

0
Водечката фирма за професионални услуги КПМГ во Македонија синоќа одбележа два значајни настани: својата дваесетгодишнина и именувањето на новиот партнер, г. Срѓан Ранѓеловиќ, со...

Сајбер криминалците не бираат! Индустријата се почесто мета на напади!

0
Метвеј Војтов е дел од експертскиот тим на Касперски во Москва кој го разви Kaspersky Industrial Cyber Security, решение за индустриска сајбер безбедност. ...

Само 3% од Македонците се подготвени да купуваат онлајн!

0
Во моментов само 3% од вкупното население во Македонија или 6% од луѓето на возраст меѓу 19 и 54 години се подготвени да купат...

Зошто се битни преговарачките вештини – утре во Скопје семинар на...

0
Утре во Скопје со почеток од 10 часот во Буши хотел ќе се одржи семинар за преговарачки вештини. Семинарот наменет за менаџери, претставници за...