Почетна Тагови вотка

Таг: вотка

Дестилерија од Калифорнија произведува вотка од отпадоци од храна

0
40% од храната која се одлегува во САД завршува на депонија. Тоа е проблем кој постојано привлекува внимание. Една дестилерија од Сан Диего, Калифорнија...