Почетна Тагови карантин

Таг: карантин

Италија ќе биде во карантин цел април

0
Италијанската влада одобри нов пакет анти-ковид мерки кои го потврдуваат она што веќе го најавија медиумите - во април целата земја ќе остане во...

Нови правила за влез во Германија

0
За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Што можат, а што не смеат да прават Италијанците за божиќните...

0
Во Италија почна карантинот за време на празниците, а со тоа се ограничени многу активности на Италијанците. После долги дискосии со научници и експерти,...

Жителите на Солун и Серес ќе можат да излезат од дома...

0
Грчките власти објавија дека северните грчки градови Солун и Серес ќе бидат целосно затворени во период од 14 дена. Мерките ќе стапат на сила од...

Германија ќе воведе национален карантин во времетраење од еден месец

0
Германија почнувајќи од понеделник во текот на наредниот месец ќе ги затвори баровите, рестораните, културните и спортските установи во рамките на новите драстични рестриктивни...

Шведска сега размислува за затворање на училиштата и воведување мерки за...

0
Главниот шведски епидемиолог Андерс Тегнел изјави дека сега во борбата со корона вирусот е спремен да препорача мерки на заклучување, односно затворање на училиштата...

Британски епидемиолог тврди дека карантинот поради пандемијата на корона вирусот бил...

0
Бројот на заразени луѓе со корона вирусот во светот и понатаму незапирливо расте, а многумина предупредуваат дека најлошото допрва доаѓа оваа есен и зима....

„The Great Meal“, прва реклама на Coca-Cola во време на корона...

0
Најголемиот бренд за безалкохолни пијалоци во светот, Coca-Cola, ја објави својата прва вистинска реклама по прогласувањето на пандемијата на корона вирусот, насловена „The Great...

Како Русија ги става селата во карантин

0
Руските власти ископаа ров околу оддалечено сибирско село за да го стават во карантин откако корона вирусот бил потврден кај повеќе од десетина жители....

Поради карантинот и недостигот од кондоми Филипините ќе имаат над 200.000...

0
Недостигот од кондоми и контрацептивни таблети за време на карантините поради корона вирусот на Филипините придонесоа за вистински бум на бебиња. Поради строгиот карантин...