Почетна Тагови фонд за ризичен капитал

Таг: фонд за ризичен капитал

Европската комисија претстави нов фонд за ризичен капитал за инвестиции во...

0
Европската комисија во вторникот го претстави т.н. „фонд на фондовите“ за ризичен капитал кој треба двојно да ги зголеми инвестииите во иновативни европски стартапи Како...