Почетна Тагови хотел

Таг: хотел

Во Кина се гради првиот хотел со патнички дронови во светот

0
Познатиот кинески производител на патнички дронови EHang. чии летала веќе неколку години се тестираат ширум светот, вклучувајќи и во Дубаи, кој планира да ги...

Американска компанија гради хотел за гејмери во кој нема спиење

0
Годинава би требало да започне изградбата на првиот хотел на компанијата Atari наменет за љубителите на видеоигри во Феникс, Аризона, а потоа се планира...

Јапонски хотел нуди ноќевање за еден долар, но под еден услов

0
Кога младиот Тецуја Иноуе очнал да го води хотелот Asahi Ryokan во јапонскиот град Фукуока, кој го наследил од својата баба, се запрашал како...

НАСА ќе отвора хотел за роботи во вселената

0
НАСА се подготвува за лансирање на нов товар на Меѓународната вселенска станица неделава. Оттаму најавија дека неделава на станицата ќе се ориклучи хотел за...

Во Флорида се отвори првиот хотел во форма на гитара во...

0
Во Холивуд, Флорида, минатиот месец се отвори новиот хотел на компанијата Hard Rock во форма на гитара, кој е првиот таков во светот. Хотелот...

Наскоро ќе можете да преспиете во Версајската палата

0
Уште во 2015 година управата на Версајската палата најави дека бара надворешен партнер кој трите згради во дворецот ќе ги претвори во сместувачки капацитети...

Cleansbot е првиот робот во светот кој ги уништува бактериите во...

0
Сите знаеме колку може да бидат валкани хотелите каде што престојувале и голем дел од луѓето прават дезинфекција на се што би можеле да...

ВИДЕО: Во Флорида се гради првиот хотел во светот во форма...

0
Оваа есен ќе биде пуштен во употреба првиот хотел во светот кој има форма на гитара. Хотелот вреден 1,5 милијарди долари во Холивуд, Флорида,...

Отворен еден од најлуксузните хотели на Јадранот

0
Со отворањето на Grand Park Hotel Rovinj, Adris групацијата го доврши уредувањето на Монте Мулини, една од најлуксузните туристички зони на Јадранот. Зоната се...

Копенхаген го доби првиот хотел во светот кој самиот се чисти

0
Денес можете да престојувате во high-tech хотел во речиси сите делови од светот и можете да гледате вести на паметното огледало во вашата соба...