12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови 3D Housing 05

Таг: 3D Housing 05

Ова е првата 3Д печатена куќа во ЕУ

Arup и CLS Architetti ја претставија својата долго очекувана 3Д печатена куќа на Салонот за мобилен дизајн во Милано. Иако уште е прототип, проектот...

НАЈПОПУЛАРНИ