1.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови 5G/LTE-V

Таг: 5G/LTE-V

Huawei ќе му конкурира на Teslа!

Huawei ја лансираше својата стратегија за производство на паметни автономни автомобили. Од компанијата истакнуваат дека гледаат прилика со помош на 5G/LTE-V технологија...

НАЈПОПУЛАРНИ