Почетна Тагови 777X

Таг: 777X

Најдолгиот авион во светот ќе го направи својот прв лет

0
Boeing планира да го реализира првиот пробен лет со авионот 777X неделава. Пробниот лет бил планиран за вчера или денес во комерцијалната база на...