Почетна Тагови AB InBev

Таг: AB InBev

Мегапиварницата AB InBev претстави гравирани пивски шишиња

0
Најголемата пиварница во светот AB InBev ќе ги замени хартиените етикети на пивските шишиња со гравиран назив на производот и на тој начин сака...

Големите американски пиварници се во проблеми бидејќи миленијалците не сакаат индустриско...

0
Budweiser и Bud Light и понатаму имаат загуби затоа што не успеваат да ја придобијат генерацијата американски миленијалци кои наместо пиво, преферираат вино и...