Почетна Тагови Ad5-nCoV

Таг: Ad5-nCoV

Кина ја патентираше првата вакцина за КОВИД-19

0
Кинескиот производител на вакцини CanSino Biologics Inc доби одобрение од Пекинг за патентирање на својот кандидат за вакцина против КОВИД-19, Ad5-nCOV, потврдуваат државните медиуми...

Индија и Кина почнаа со првите клинички тестирања на вакцини против...

0
Индискиот регулатор на пазарот за лекови го одобри барањето на компанијата Bharat Biotech за испитување на вакцината Covaxin, која е развиена заедно со...