Почетна Тагови AEPW

Таг: AEPW

Дваесет и осум компании донираат 1,5 милијарди долари за намалување на...

0
Алијансата за ставање крај на пластичниот отпад (AEPW), групација од 28 компании кои произведуваат пластика и потрошувачки стоки, минатата недела најавија дека издвојуваат 1,5...