Почетна Тагови AeroMobil 5.0 VTOL

Таг: AeroMobil 5.0 VTOL

Словачки AeroMobil претстави летачко такси кое се трансформира во електричен авион

0
Дизајниран за небото и за улиците, AeroMobil 5.0 е последната футуристичка креација на словачката компанија за летачки атомобили AeroMobil. Наместо да полетува како што...