Почетна Тагови Airmny

Таг: Airmny

Египетски студенти направија автомобил кој наместо гориво троши воздух

0
Група египетски студенти направија возило за еден човек дизајнирано како решение з се повисоките цени на горивата и промовирање на чистата енергија. Ова возило...