Почетна Тагови Airspeeder

Таг: Airspeeder

Се е подготвено за првата трка со летачки електрични болиди во...

0
Пустините на Јужна Австралија се местото каде што беа тестирани првите протовипови на летачки електрични болиди пред да му бидат претставени на светот. Електричните...