Почетна Тагови Akhan Semiconductor

Таг: Akhan Semiconductor

Првите телефони со екран од дијаманти ќе пристигнат во 2019 година

0
Американска компанија за производство на делови за паметни телефони работи на првиот екран за телефон во светот направен од дијаманти, пишува DailyMail. Од Akhan...