Почетна Тагови Al Dhafra Solar Photovoltaic

Таг: Al Dhafra Solar Photovoltaic

Обединетите Арапски Емирати ќе ја градат најголемата соларна централа во светот

0
Компанијата Emirates Water and Electricity Company (EWEC), водечка компанија задолжена за координација на планирање, снабдување и обезбедување на вода и електрична енергија во Обединетите...